A Szent András Evangelizációs Iskola küldetése, hogy evangelizátorokat adjon a Katolikus Egyház számára.
Ki az evangelizátor?
Az evangelizátor olyan egyszerű, a világban élő hívő, aki a mindennapi élete során az ismerőseinek és idegeneknek is képes az Örömhírt – vagyis Jézus személyét – hirdetni, és a Vele való életátalakító találkozásról bátran tanúságot tenni, megtérésre vezetni.
Miért pont Andrásról lett elnevezve?
András apostol nevét vettük fel, mert ő az evangéliumok egyik legjelentéktelenebb apostola, aki mégis különleges, mert miután elsőként felfedezte a Mestert (Jn 1,37–42), rögtön elvitte hozzá a testvérét, Pétert, akiből az első apostol lett. András az, aki keresi a nála nagyobb apostolokat. Mivel az Egyház elfelejtette, hogyan kell a keresztre feszített Krisztust hatalommal hirdetni, mi Andrások akarunk lenni: keressük és neveljük azokat, akik utánunk jőve már jobban szeretik, követik és hirdetik a Mestert, mint mi.
Mi az iskola stratégiája?
Hogy bő és megmaradó termést hozzunk Pál apostol multiplikációs elvét alkalmazzuk (2Tim 2,2).
Így tehát nem csupán egy evangelizációs szolgálat vagyunk – hogy mindenfelé minket hívjanak evangelizálni –, hanem egy evangelizációs iskola, hogy minden katolikust megtanítsunk evangelizálni.
Sőt, a felnevelt evangelizátorok és az apostolok közül az alkalmasakat meghívjuk, hogy megismervén az iskola szolgálatát, vízióját, rendjét, átadjuk számukra az egész iskolát: hogy apostolok és evangelizátorok kiképzőivé váljanak egy új iskolaközösségben.
Hogyan lesz valakiből evangelizátor és apostol?
Az iskola egy világos útvonalat követ: az evangélium atlétáinak (2Tim 2,5) edzési programját. Hogy a keresztény ember tanú és tanítvány, evangelizátor, apostol legyen.
1. Ma újra kénytelenek vagyunk felfedezni: a világ csak a tanúknak hisz, azoknak, akik hitelesen be tudnak számolni a Jézussal való találkozásukról és a megtérésükről. Ezért az első: tanúnak lenni. A kezdő kurzusok, az Új élet kurzus, a Fülöp kurzus célja, hogy az első evangelizációban részesülve higgyünk az Örömhírben és térjünk meg Jézus Krisztushoz – vagyis legyünk krisztusiak, azaz keresztények.
2. Jézus a követőit tanítványokként vette maga mellé. A tanítvány az, aki olyan – úgy él –, mint a Mestere (Mt 10,25). Ez a János kurzus témája: együtt élni a Mesterrel, aki élni tanít. Az evangelizáció ugyanis nem propaganda vagy reklám: azt hirdetjük, amit élünk; azért hirdetjük, mert kipróbáltuk és meg vagyunk győződve róla; és valóban hirdethetjük, mert körülöttünk van Isten Országa. Jézus a küldötteit, apostolait csak a tanítványai közül választja (Mt 10,1a).
3. Minden valódi tanítvány – mint az evangéliumi 72 – küldetést kap arra, hogy hirdesse az Örömhírt. Ez az a bizonyos elfeledett és elhanyagolt küldetés, amit újra kell tanulnia az Egyháznak. A Pál kurzus nagyon gyakorlati: evangelizálni nem iskolapadban, hanem evangelizálva tanulunk meg. A képzés során elsajátítjuk az evangelizáció folyamatából az örömhír első meghirdetést: a jó hírt (kérügma), a meghalt és feltámadt Jézus Krisztust hirdetni, és megtérésre vezetni – ami minden megkeresztelt küldetése.
4. Az első igehirdetésen túl, szükségesek még – és ezért Isten kiválaszt magának – apostolokat. Az apostolok megszervezik a missziót: az evangélium tervezett, szisztematikus terjesztését. Az ilyen apostolok születésére, belső mentalitásuk kialakítására és képzésére jött lére nagy kincsünk, a Pál titka kurzus, mely az iskola egész foglalata is: Pál apostol kiindulópontja, célja, pályafutása, stratégiája hatja át ezt az iskolát.
Hogyan épülnek egymásra és miről szólnak a kurzusok?
Sok kurzusunk van, tekints meg a listát!
Új Jeruzsálem Iskolaközösség
Az Iskolaközösség megalakulása 2011. májusára datálódik. De ezt megelőzte már jó néhány évnyi szolgálat, amikor több tucat Fülöp, János és Pál kurzust tartottak a közösség tagjai szerte az országhatáron belül és kívül.
A hivatalosan megalakult Új Jeruzsálem Iskolaközösség célkitűzése az volt, hogy minél többen találkozzanak az Evangéliummal, a feltámadt Krisztussal.
Ennek eszközéül a Szent András Evangelizációs Iskola kurzusait használjuk.
Miért? Mert nem csak evangelizálni akarunk, hanem másokat is megtanítani evangelizálni, így hozni 30-szoros, 60-szoros, 100-szoros termést.
Főhadiszállásunk és kurzusaink helyszíne, a Fehérvári úti Missziós központ.
A szolgáló csapat elkötelezett tagjai:
Csiszér László, Balogh Ádám, Nagy Zsolt, Harangozó Barbara, Hidász Mirjam, Dombi Veronika, Mikesch Marietta, Hornung Andrea, Paróczai Máté, Arm Katalin, Zongor Eszter, Kocsi Katalin, Zámbó Anita, Juhász Benedek, Mazug Zsolt, Fodor Zsuzsanna
Az előző években legtöbbször Fülöp kurzust tartottunk, és emellett Emmausz, Jézus, János és Pál kurzust.
A legfrissebb kurzusokról a Szent András Evangelizációs Iskola honlapján tájékozódhatsz:
http://szentandras.ujevangelizacio.hu/